W dekanatach archidiecezji rozpoczął się kolejny kurs Ministrantów Słowa Bożego

W październiku 2019 roku rozpoczął się w naszej archidiecezji kolejny kurs Ministranta Słowa Bożego (kurs lektorski). Będzie on trwał cały rok szkolny 2019/2020. Uczestniczą w nim uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i liceów. Zajęcia odbywają się w dekanatach i prowadzone są przez Dekanalnych Duszpasterzy Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO).

Uroczyste zakończenie kursu – z modlitwą błogosławieństwa i obrzędem wręczenia księgi Pisma Świętego – będzie miało miejsce 21 maja 2020 r. (czwartek) podczas uroczystej Mszy św. w parafii pw. św. Józefa w Lublinie (LSM – ul. Filaretów 7). Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik.

Kurs Ministranta słowa Bożego przygotowuje do podjęcia funkcji lektora w czasie liturgii. Funkcją własną lektora jest wykonywanie czytań z Pisma Świętego, z wyjątkiem Ewangelii oraz podawanie intencji modlitwy wiernych, a gdy nie ma psałterzysty może również wykonywać psalm między czytaniami. Zaproszony jest także do dzielenia się Chrystusem w codziennym życiu.

Cele kursu:

  1. Pogłębienie więzi z Chrystusem.
  2. Ożywienie życia sakramentalnego i modlitewnego.
  3. Pomoc w odkryciu piękna naszej wiary, szczególnie w liturgii i Biblii.
  4. Właściwa umiejętność czytania słowa Bożego.
  5. Pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie fonetyki, liturgiki i biblistyki.

więcej: www.lso-diecezja-lublin.pl

Print Friendly, PDF & Email