VIII Finały Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej

W sobotę, 11 marca 2017 r w ośmiu halach Lublina miały miejsce rozgrywki finałów Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Uroczystej Eucharystii w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie – inaugurującej Mistrzostwa – przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Od września 2016 roku odbywały się turnieje w 28 dekanatach archidiecezji lubelskiej, organizowane przez księży – dekanalnych duszpasterzy LSO, które wyłoniły drużyny do diecezjalnych rozgrywkach finałowych. W rozgrywkach dekanalnych wzięło udział ok 5.000 ministrantów i lektorów.

W tegorocznych finałach mistrzostw wzięło udział 92 drużyny. Blisko 980 uczestników zawodów rozegrało swoje mecze w czterech kategoriach wiekowych. Główną halą mistrzostw była hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Zawodnikom i kibicom towarzyszył gość specjalny – red. Rafał Patyra, redaktor sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpres, a także m.in. aktorzy: Rafał i Marcin Mroczek, Michał Czerenecki, Michał Chorosiński, którzy w drużynie piłkarskiej TVP z Warszawy rozegrali mecz ze zwycięską tym razem drużyną Wojska Polskiego. Zawodom towarzyszyła też akcja promocyjna Wojsk Obrony Terytorialnej i występ orkiestry wojskowej.

Zwieńczeniem spotkania były pojedynki finałowe w czterech kategoriach wiekowych, a następnie wręczenie zwycięzcom pucharów i medali.

W tym roku po Puchar Metropolity Lubelskiego i tytuł Mistrza Archidiecezji Lubelskiej sięgnęły drużyny:

1. Parafii pw. Trójcy Świętej w Lublinakategoria ministranci młodsi

2. Parafiii pw. Wniebowzięcia NMP w Michowiekategoria ministranci

3. Parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej kategoria lektor młodszy

4. Parafii pw. św. Wojciecha BM w Wąwolnicy kategoria lektor starszy

Zwycięskie drużyny będą reprezentowali naszą archidiecezję na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 1-2 maja 2017 r.

zobacz: Eucharystia przed mistrzostwami ministrantów – foto