VII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej – 10.06.2023

Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” – Apostolat Margaretka – zaprasza wszystkie osoby modlące się za kapłanów do udziału w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Margareta do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby wspólnie modlić się w intencji kapłanów, oraz o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2022 roku.

Apostolat Margaretka  jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół modlą się w intencji kapłanów. Podstawową strukturą jest tzw. margaretka, czyli grupa siedmiu osób, które zobowiązały się do modlitwy w intencji wybranego kapłana.

Program pielgrzymki:

8.30 – przywitanie, wprowadzenie
9.00 – Droga Krzyżowa
11.30 – przerwa na posiłek
13.00 – konferencja
14.00 – Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. bpa Roberta Chrząszcza; adoracja Najświętszego Sakramentu
15.30 – zakończenie

Ruch Margaretek (Le Mouvement des Marguerites) powstał w Kanadzie w 1981 roku i bardzo szybko trafił do Europy. W Polsce pierwsze margaretki pojawiły się około 2000 roku jako oddolna inicjatywa osób świeckich. Do ich większej popularności przyczynił się ogłoszony w 2009 roku przez papieża Benedykta XVI rok kapłański.

Więcej informacji na stronie: www.apostolatmargaretka.pl