VII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca – 25.10.2018

W czwartek, 25 października 2018 r., w trwającym Tygodniu Misyjnym, członkowie Żywego Różańca przeżywać będą VII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Zgromadzeni w swoich parafiach na nabożeństwie różańcowym, trwając na adoracji i modlitwie będą oni dziękować Panu Bogu za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosić o jego rozwój oraz o beatyfikację Sługi Bożej Pauliny Jaricot. A ci, którym zdrowie nie pozwoli przybyć do kościoła będą jak zwykle łączyć swoje cierpienia i modlitwę w swoich domach, domach opieki czy na szpitalnych łóżkach.

„Członkinie Różańca stanowią i powinny stanowić jedno serce i jedną duszę. (…) Każda grupa jest jak rodzina z piętnaściorgiem dzieci, ściśle ze sobą związanych i w pełni oddanych Najświętszej Maryi Pannie, ich czułej Matce” […] Skoro Jezus Chrystus nam mówi, że Bóg wysłuchuje modlitw dwóch albo trzech, którzy się zgromadzą w Jego imieniu, czyż nie można mieć nadziei, że tyle tysięcy dusz, zebranych na różańcu, zostanie wysłuchanych?” – pisał papież Grzegorz XVI, zatwierdzając stowarzyszenie Żywego Różańca założone przez Paulinę Jaricot.

Dzień modlitwy różańcowej jest także okazją, aby dziękować Bogu za każdą różę (koło) działającą w naszych parafiach, a szczególnie za te nowo ­powstałe. To okazja do ogarnięcia modlitwą kapłanów obejmujących troską duszpasterską Żywy Różaniec oraz wspaniałą i owocną posługę zelatorek i zelatorów róż (kół). Ten dzień to wielkie wołanie o wyniesienie na ołtarze naszej założycielki Pauliny Jaricot, aby zajaśniała całemu ­Kościołowi ­jako przykład ukochania modlitwy ­różańcowej i czynienia jej „modlitwą wszystkich”.


Moderator Kół Żywego Różańca Archidiecezji Lubelskiej przypomina również o kolejnych wydarzeniach z życia Kół Żywego Różańca:

10 listopada 2018 r. (sobota), od godz. 18.00 do 21.00 – Żywy Różaniec trwa na czuwaniu modlitewnym za Ojczyznę.

Niech rozpocznie się ono Mszą świętą za Ojczyznę, a potem wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówmy różaniec z rozważaniami i stańmy do Apelu Jasnogórskiego – szczegółowy scenariusz czuwania autorstwa ks. Szymona Muchy, krajowego moderatora, na stronie: www.rozaniec.eu

21-23 listopada 2018 r. (środa-piątek) – w Gietrzwałdzie – XIII Konferencja Diecezjalnych Moderatorów Żywego Różańca oraz rekolekcje kapłańskie.

Trwając w pierwszym roku Wielkiej Nowenny Różańcowej, którą przeżywamy pod hasłem: „Tajemnice Jezusa i Maryi drogą do dojrzałego życia duchowego”, doświadczajmy zwycięstw Maryi i głębi modlitwy, o którą nas poprosiła.

 

Print Friendly, PDF & Email