VI Tydzień Wychowania 11-17.09.2016 r. pod hasłem: ?Miłosierni jak Ojciec?.

Od 11 do 17 września 2016 r. trwał będzie w Kościele w Polsce VI Tydzień Wychowania, który przebiegać będzie pod hasłem trwającego roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia : ?Miłosierni jak Ojciec?. Refleksją wprowadzającą do Tygodnia Wychowania jest List Pasterski Episkopatu Polski zatytułowany: Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga, który będzie odczytywany w polskich kościołach w niedzielę 4 września.

Słowo biskupów zachęca do zastanowienia się w tym czasie „w jaki sposób rodzice, dziadkowie, nauczyciele, katecheci i duszpasterze mogą naśladować w wychowaniu miłosierną miłość Boga„, a jednocześnie do modlitwy do Ducha Świętego „o dar prawdziwej miłości wychowawczej, która z jednej strony byłaby wrażliwa i czuła, a z drugiej wymagająca”.

? List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VI Tygodnia Wychowania 11-17 września 2016 r.

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Episkopatu ds. Wychowania Katolickiego i Rady Szkół Katolickich. Jest on obchodzony od 2011 r.

Materiały na VI Tydzień Wychowania: www.tydzienwychowania.pl

? konferencje – katechezy – rozważania i modlitwa wiernych na liturgię

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zwrócił uwagę, że w liście pasterskim biskupi zachęcają do podjęcia uczynków miłosierdzia: ?To jest taka zachęta, aby miłość wychowawców była troską każdego człowieka; każdy jest wezwany do tego, aby wychowywać, aby się troszczyć po prostu, a kochać to znaczy wymagać ? dla dobra dzieci i dla dobra młodzieży? ? powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

źródło: www.episkopat.pl

? Biskupi na VI Tydzień Wychowania: Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga
? Kochać to znaczy wymagać

Print Friendly, PDF & Email