Utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej 12.05.2019

W związku z organizacją 7. Maratonu Lubelskiego w dniu 12 maja 2019 r. w godz. od 9.00 do 15.00 na trasie biegu zostanie wprowadzona czasowa zmiana w organizacji ruchu, co w konsekwencji spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym oraz w połączeniach komunikacji miejskiej.

W związku z odbywającymi się w tym dniu w parafiach lubelskich uroczystościami I Komunii świętej oraz niedzielną liturgią, organizatorzy Maratonu – Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie – proszą o wzięcie pod uwagę i uprzedzenie szczególnie gości spoza Lublina, że przejazd może być utrudniony i trwać dłużej niż zwykle.


Start i meta biegu została zlokalizowana na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Trasa biegu poprowadzi kolejno następującymi ulicami: al. Piłsudskiego, ul. Lubelskiego Lipca ’80, ul. Stadionowa, ul. Muzyczna, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, ul. Radziszewskiego, ul. Akademicka, ul. M. Skłodowskiej-Curie, ul. Okopowa, ul. Narutowicza, Plac Wolności, ul. Bernardyńska, ul. Wyszyńskiego, ul. Królewska, ul. Lubartowska, ul. Kowalska, Plac Zamkowy, DDR wzdłuż Al. Tysiąclecia, DDR wzdłuż al. Unii Lubelskiej, ul. Zamojska, ul. Rusałka, ul. Dolna Panny Marii, ul. Piłsudskiego, ul. Plac Bychawski, ul. Kunickiego, ul. Zemborzycka, ul. Diamentowa, ul. Romera, ul. Żeglarska, al. K. Bryńskiego, DDR od al. K. Bryńskiego i dalej wzdłuż ul. Osmolickiej, DDR wzdłuż Cienistej, za mostem na Cienistej DDR wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego, kawałeczek al. K. Bryńskiego, DDR pod ul. Żeglarską, DDR wzdłuż Bystrzycy, ul. Janowska, ul. Nadbystrzycka, powrót na DDR wzdłuż Bystrzycy, bulwarem Zalewskiego do Mostu Kultury, ul. Zamoyska, ul. Bulwarowa, ul. Rusałka, ul. Dolna Panny Marii, al. Piłsudskiego na Stadion Lekkoatletyczny.


Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, dziękując za zrozumienie, zachęca jednocześnie do kibicowania zawodnikom na trasie maratonu i do odwiedzenia Miasteczka Maratońskiego na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie, gdzie odbędą się liczne animacje i zabawy sportowe.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń i możliwych utrudnień można znaleźć na stronie internetowej: www.maraton.lublin.eu .

Print Friendly, PDF & Email