Uroczystości odpustowe u Matki Bożej Latyczowskiej 4-7.10.2019

W piątek, 4 października 2019 r., przypada piąta rocznica intronizacji cudownego obrazu Matki Bożej Latyczowskiej w kościele pw. Matki Bożej w Lulinie (ul. Bursztynowa 20). W tym dniu, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się także w parafii duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych z okazji przypadającego 7 października (poniedziałek) wspomnienia Matki Bożej Różańcowej.

Główne uroczystości odpustowe odbędą się 7 października o godz. 18.00. Będzie im przewodniczył i homilię wygłosi pochodzący z naszej archidiecezji bp Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie. Podczas uroczystości zaśpiewa chór Pueri Cantores Lublinenses, mający swoją siedzibę przy tutejszym sanktuarium.

W dzień odpustu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tegoroczne przygotowania do odpustu poprowadzi o. Artur Stronczewski ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

foto: Grażyna Bryda