Uroczystości odpustowe u Matki Bożej Latyczowskiej 1-4.10.2020

W niedzielę, 4 października 2020 r. o godz. 12.00 rozpoczną się główne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył bp Adam Bab, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji.

Uroczystość przypadnie w szóstą rocznicę intronizacji cudownego obrazu Matki Bożej Latyczowskiej do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, łącząc się z liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej, obchodzonym 7 października.

Po raz kolejny zwracam się do Was z zaproszeniem na uroczystości Maryjne do naszych głównych sanktuariów. […] W niedzielę, 4 października, o godz. 12.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. […] Wdzięczni za dar św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin i w oczekiwaniu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczmy się, tak jak Prymas Tysiąclecia, służyć samemu Bogu – Soli Deo oddając się całkowicie pod opiekę Matki Najświętszej – zgodnie z papieskim zawołaniem Totus Tuus – Cały Twój!

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne 2020

Doroczne uroczystości w sanktuarium poprzedzi przygotowanie duchowe, które w dniach 1-3 października br. poprowadzi ks. Marcin Grzesiak, dyrektor administracyjny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie i archidiecezjalny duszpasterz ministrantów i lektorów.

W dniu odpustu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

PROGRAM:

Czwartek, 1 października

MSZA ŚWIĘTA na rozpoczęcie duchowego przygotowania do dopustu: 18.00

Piątek, 2 października

MSZE ŚWIĘTE Z NAUKAMI: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00

Sobota, 3 października

MSZE ŚWIĘTE Z NAUKAMI: 7.00, 9.00
MSZA ŚWIĘTA w intencji parafian zmarłych w ostatnim roku: 18.00

Niedziela, 4 października – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

szósta rocznica intronizacji Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej do kościoła parafialnego

MSZE ŚWIĘTE Z NAUKAMI: 7.00, 9.00, 10.30 (dzieci), 12.00 (suma odpustowa), 16.30, 18.00.