Uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego w Archikatedrze Lubelskiej

2 lutego br. w Święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzili po raz dziewiętnasty, ustanowiony w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. Jest on zawsze okazją do refleksji i dziękczynienia Bogu za dar życia i posługi w Kościele i w świecie osób życia konsekrowanego.

Szczególnie w tym roku, ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Życia Konsekrowanego, chcemy dziękować Bogu za obecność osób życia konsekrowanego w życiu Kościoła, prosząc jednocześnie o umocnienie ich w powołaniu do szczególnej służby Bogu i świadectwa we współczesnym świecie. Będziemy również prosili o nowe i mocne powołania.

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie osoby życia konsekrowanego, do udziału w corocznym spotkaniu i modlitwie z okazji Dnia Życia Konsekrowanego w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie zakończy uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika, sprawowana w intencji wszystkich osób konsekrowanych.
Kapłanów zakonnych zapraszamy do koncelebry.


PROGRAM SPOTKANIA W ARCHIKATEDRZE LUBELSKIEJ:


godz. 14.00

Liturgia Godzin – Modlitwa w ciągu dnia: południowa

Konferencja – ks. dr Andrzej Krasowski, wikariusz biskupi ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Koronka do Miłosierdzia Bożego

godz. 15.00

Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskup Metropolity Lubelskiego

Print Friendly, PDF & Email