Uroczystości 25. rocznicy powstania Radia Maryja 3-8.12.2016

W niedzielę, 8 grudnia 1991 roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nadawanie programu rozpoczęło w Polsce Radio Maryja. W tym roku rozgłośnia obchodzi swoją 25 rocznicę powstania. Z tej okazji 3 i 8 grudnia 2016 r. odbędą się w Toruniu główne uroczystości jubileuszowe.

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja, przed zbliżającą się uroczystością ? 25. rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni.

Drodzy Przyjaciele, Współpracownicy i Pomocnicy Radia Maryja!

Już bardzo blisko do świętowania srebrnego jubileuszu powstania Radia Maryja i powstałych przy nim innych dzieł ewangelizacyjnych na chwałę Bożą i dobra Polski oraz Polaków w Ojczyźnie i świecie. Ileż stało się dobra i dalej dzieje się dzięki łasce Bożej i dzięki Współpracownikom ? dzięki Wam!

Za Was chcemy dziękować, za każdego, za żywych i zmarłych. Wielkie świętowanie. A ileż jeszcze dobra do zrobienia w nas i przez nas!

Radio powstało 8 grudnia 1991 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ? dwie małe stacje w Toruniu i Bydgoszczy po 100 wat. Zobaczcie, jak to się rozrosło. To owoc Bożego błogosławieństwa i współpraca z Wami. Także współpraca z tymi, którzy odeszli już od nas i myślę, że Pan Bóg im za to wynagrodził, że Matka Najświętsza jest z nimi, a oni z Nią.

3 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca, będzie świętowanie w tzw. toruńskiej arenie, a 8 grudnia w bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy o godz. 18.00.

W Toruniu dla porządku będą wydawane karty wstępu, oczywiście bezpłatnie. Odpowiedzialnym jest o. dr Marian Sojka CSsR. Do hali areny przy ul. Bema będziemy mogli wchodzić już od godz. 9.30. Przedtem w specjalnych namiotach odbierzemy karty wstępu. Namioty będą ustawione przed areną przy ulicy Bema.

Od 11.00, może 11.30 ? koncerty, 12.30 różaniec, przed 13.00 chcielibyśmy rozpocząć galowy koncert-widowisko ?Piękna nasza Polska cała? w wykonaniu wspaniałego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem naszych pasterzy księży biskupów na czele z ks. abp. Markiem Jędraszewskim, metropolitą łódzkim, wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, który także wygłosi homilię.

Wkrótce będziemy przyznawali numery poszczególnym autokarom i podamy numery telefonów dla uczestników procesji z darami.

Na miejscu świętowania będzie można także zjeść coś bardzo taniego, ciepłego, wypić, np. herbatę i kawę. Będą miejsca siedzące, kulturalne sanitariaty. Będzie można kupić pamiątki, dobre książki, płyty CD, DVD, pierniki toruńskie. Zbliża się ?Mikołaj? i Boże Narodzenie. Zawieźcie do domu, do waszych dzieci, znajomych, młodzieży, do starszych ? coś dobrego.

Pomyślmy o dobrej książce budującej ducha i intelekt. Możecie wcześniej popatrzeć w katalog księgarni wysyłkowej Splendor. Jest on dostępny także w internecie: www.splendor24.pl. Myślę, że wszystkich tytułów nie przywiozą do Torunia, ale będzie wiele z nich. Myślmy szczególnie o apostolstwie. Trzeba budować człowieka: budować jego intelekt, budować jego charakter, budować ducha. I tu ważna rolę odgrywa właśnie książka ? dobra książka, religijna książka, może także książka o Polsce.

W przeddzień naszej uroczystości od godz. 6.00 do 22.00 otwarte będzie nasze sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II ? wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja, Polski Jana Pawła II ? za tego największego z rodu Słowian.

Zapraszamy także od godz. 6.00 rano, w dzień naszej uroczystości, do tej świątyni. Zobaczcie wszystko, tam jest i Kaplica Adoracji, można klęknąć na chwilę w ciszy, cały czas wystawiony jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie.

Koniecznie trzeba nawiedzić Kaplicę Pamięci. Zachowujmy się w tym kościele godnie, jak w świętym miejscu. Zresztą codziennie otwarte jest sanktuarium: w czasie zimowym od godz. 6.30 do 20.00, a w czasie letnim od godz. 6.00 do 22.00.

Jeszcze raz prosimy: nie odkładajmy zapisów na pielgrzymkę do Torunia na potem, na ostatni dzień. Spróbujmy skończyć zapisy już w tym tygodniu. Poinformujmy jedni drugich o miejscach, w których trwają zapisy. Słyszysz jakąś miejscowość ? zapisz, nawet gdy nie jedziesz. Powiedz koleżance, koledze, znajomym, rodzinie ? to też jest jedna z form apostolatu.

Oczywiście postarajmy się być w łasce uświęcającej, żeby nie odkładać spowiedzi na dzień uroczystości. Musiałoby być bardzo, bardzo dużo księży. Tego nie da się zorganizować.

Dobrze, jeśli Państwo przyjeżdżacie wcześniej, jeden dzień wcześniej, znajdujecie nocleg. Trzeba pewnego czasu na refleksję, na to, żeby ?spadły? z nas wszystkie stresy, żebyśmy mogli się pomodlić, ucieszyć. Zapraszamy!

Już 25 lat proszę Państwa. Dziękujemy Panu Bogu za to wielkie apostolstwo. Bóg zapłać!
o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

Print Friendly, PDF & Email