Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego w Lublinie 24-28.04.2017

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk zaprasza Mieszkańców Lublina na Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego, który organizowany jest w dniach 24-28 kwietnia 2017 r. (poniedziałek-piątek). Tegoroczne obchody odbywać się będą pod hasłem: LUBLIN ŁĄCZY POKOLENIA.

W sposób szczególny organizatorzy zapraszają 28 kwietnia (piątek) do udziału we Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Pokoleń Lublinian o godz. 10.00, po której odbędzie się kolorowy Korowód Międzypokoleniowy.

28 kwietnia (piątek):

10.00 – Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Pokoleń Lublinian
11.00 – Korowód Międzypokoleniowy

Barwny korowód, z udziałem przedstawicieli różnych grup wiekowych, wyruszy sprzed Archikatedry Lubelskiej po Mszy Świętej i przejdzie trasą: Archikatedra Lubelska – Ratusz – ul. Lubartowska – ul. Kowalska – plac Zamkowy.

Uczestnicy Korowodu odśpiewają specjalnie skomponowany na tę okazję hymn międzypokoleniowy, a pod Zamkiem Lubelskim utworzą symboliczny Most Pokoleń utrwalony pamiątkową fotografią.

Organizatorzy korowodu zapraszają wszystkich chętnych! Bardzo mile widziane będzie wyeksponowanie rekwizytów i charakterystycznych symboli tj. transparenty, flagi, kolorowe ubiory itp.

TYGODNIA DIALOGU MIĘDZYPOKOLENIOWEGO
24 – 28 kwietnia 2017 r.

24 kwietnia (poniedziałek), Teatr Muzyczny

16.00 – Gala inaugurująca Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego;
koncert KOCHAJ DALEJ Piotra Selima z zespołem, Akademią Chóralną „Śpiewająca Polska” oraz zaproszonymi gośćmi

25 kwietnia (wtorek), Galeria Olimp

INSPIRACJE NIE LICZĄ LAT…
– 17.00 – Miasteczko dla Seniora
16.00 – Międzypokoleniowy pokaz mody „Odczaruj Jesień Życia”

26 kwietnia (środa), Teatr Stary w Lublinie

11.00 – 12.30 – Debata LUBLIN INSPIRACJĄ (OD) POKOLEŃ

Panel I – Czym jest dialog międzypokoleniowy?
Panel II – Jak podtrzymywać i rozwijać dialog międzypokoleniowy? Przełamywanie zagrożeń.

27 kwietnia (czwartek), Centrum Spotkania Kultur

13.00 – 14.30 – Koncert WIELKA MOC UŚMIECHU z okazji wręczenia Orderu Uśmiechu Pani Alicji Barton

28 kwietnia (piątek)

10.00 – Msza Św. w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Pokoleń Lublinian