Twoja krew ratuje życie – ŚDM 2016 #ArenaMłodych – 22-23.07.2016

Przeżywając obecne Światowe Dni Młodzieży w Roku Miłosierdzia, modląc się i prosząc o miłosierdzie, sami go doświadczając, chcemy nieustannie uczyć się miłosierdzia i świadczyć go innym. Okazją do tego może stać się inicjatywa podjęta we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, by podzielić się cząstką siebie, swoją krwią z bliźnim w potrzebie.

Krew jest jedynym lekiem, którego nie potrafimy wytworzyć w laboratorium – jej źródłem jest jedynie człowiek – honorowy dawca. Podobnie dar szpiku jest często darem życia. Młodzi ludzie, o których często św. Jan Paweł II mawiał, iż są nadzieją Kościoła i świata, przez praktyczny dar z siebie – dar krwi, mogą stać się również nadzieją dla chorych, którzy potrzebują leczenia krwią.

Podczas centralnych spotkań w ramach „Dni w Diecezji” w Lublinie, którymi są: sobotnia #ArenaMłodych i piątkowy koncert zespołów pieśni i tańca: Mazowsze i Lublin na Placu Zamkowym, będzie można oddać krew i/lub wpisać się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej.

krew-1

piątek, 22 lipca 2016 r.

19.30 – Plac Zamkowy w Lublinie – koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ?Mazowsze? im. T. Sygietyńskiego i Zespółu Pieśni i Tańca ?Lublin? im. Wandy Kaniorowej.

17.00-20.00 – Plac Zamkowy – Ambulans-Mobilny Punkt Poboru Krwi
? można oddać krew i/lub wpisać się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej

sobota, 23 lipca 2016 r.

11.00 – Stadion Arena Lublin – #ArenaMłodych

10.00?20.00 – punkt zorganizowany przed Stadionem Arena Lublin [do punktu można udać się także w trakcie spotkania]
? można oddać krew i/lub wpisać się do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej

krew-2

Aby oddać krew wystarczy że:

? będziesz posiadał dokument tożsamości ze zdjęciem;
? wcześniej zjesz lekki posiłek;
? dzień wcześniej wypijesz 2l płynów;
? jesteś zdrowy, ważysz min. 50 kg;
? nie przyjmujesz obecnie i ostatnio żadnych leków.

INFORMACJE Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie:

Zostań Krwiodawcą
Cele i zadania Ośrodka Dawców Szpiku
strona główna: www.rckik.lublin.pl

Konferencja prasowa poświęcona akcji [Lubelska.tv]:

konf-sdm-lu krew

Print Friendly, PDF & Email