Tryptyk rzymski – medytacja – u Świętej Rodziny w Lublinie 25.05.2024

W sobotę, 25 maja 2024 r. o godz 19.00, Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza na „Tryptyk rzymski” – montaż autorstwa Aleksandry Krasowskiej bazujący na fragmentach „Tryptyku rzymskiego”, poematu papieża św. Jana Pawła II .

Montaż Aleksandry Krasowskiej powstał krótko po ukazaniu się Poematu przed 21 laty. Autorka pragnęła nadać tekstowi głębszą formę i dołączyła do tekstów muzykę, która pozwala zatrzymać się dłużej przy tekście i przez dźwięki dłużej pomedytować. Muzyka pochodzi z repertuaru marimbowego. W ostatnim roku przedstawiała go szerokiej publiczności w różnych miejscach w Polsce oraz w Niemczech i Kanadzie.

Aleksandra Krasowska. Urodziła się i wychowała w Olsztynie. Ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na wydz. instrumentalnym, specjalność: gra na perkusji. Później Podyplomowe Studia Muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Uczestniczyła w wielu kursach i konkursach kształcąc się w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w grze na marimbie. Na co dzień jest muzykoterapeutą, pedagogiem – szczególnie w zakresie umuzykalniania niemowląt i małych dzieci wg teorii Edwina E. Gordona.

Czas pandemii zaowocował nagraniem płyty pt. „Tryptyk rzymski. Inspiracje na marimbę.” Premiera była 22.10.2023, w liturgiczne wspomnienie Świętego Poety. Będzie ona dostępna po koncercie.

Print Friendly, PDF & Email