Trasa procesji Bożego Ciała z archikatedry lubelskiej 20.06.2019

W czwartek, 20 czerwca 2019 r., przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 na Placu Katedralnym zostanie odprawiona Msza święta, a po niej ok. godz. 11.15 wyruszy z archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku procesja z archikatedry przejdzie nieco zmienioną trasą.

Uczestnicy procesji przejdą z Placu Katedralnego ulicami: Królewską, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Zakończenie procesji zaplanowane jest ok. godz. 13.00

Ołtarze na trasie procesji będą usytuowane:
• przy Seminarium Duchowym (ul. Prym. S. Wyszyńskiego 6)
• przy kościele Nawrócenia św. Pawła (ul. Bernardyńska 5)
• przy kościele Świętego Ducha (ul. Krakowskie Przedmieście 2)
• przy kościele św. Piotra (ul. Królewska 9)

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Msze św. w archikatedrze lubelskiej odprawiane będą w następujących godzinach: 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00.

Od godziny 19.30 na Placu Zamkowym rozpocznie się 17. Koncert Chwały.