17. Koncert Chwały w Lublinie – 20.06.2019

W czwartek, 20 czerwca 2019 r., w wieczór Bożego Ciała, na Placu Zamkowym w Lublinie rozpocznie się kolejny, siedemnasty już KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30, a finał uwielbienia odbywać się będzie tradycyjnie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Tegoroczna edycja koncertu, w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele w Polsce roku Ducha Świętego, zatytułowana została: „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”.

Koncert Chwały w Lublinie, jest nieprzerwanie od kilkunastu lat, miejscem i przestrzenią dla spotkania ludzi – tych wierzących i nadal poszukujących, wszystkich tych, którzy szczerze tęsknią za żywą relacją z Bogiem. Nasze wydarzenie, które na trwale wpisało się w kalendarz najważniejszych chrześcijańskich koncertów w Polsce, łączy zjawiska które wydają się odległe. Narrację koncertu tworzą bowiem zarówno wspaniałe hymny i pieśni chwały, zarówno te tradycyjne, jak napisane współcześnie przez nasze pokolenie, obok twórczości znakomitych Artystów – Gości Koncertu, którzy w swych piosenkach opowiadają o wartościach, sprawach ważnych, nieprzemijających i wiecznych.

Głównym gościem koncertu będzie PECTUS – rodzinny zespół pop-rockowy. Muzyczny fundament koncertu stanowić będzie jak zawsze chór i zespół Gospel Rain, jeden z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich, którego piosenki i aranżacje stały się znakiem rozpoznawczym koncertu. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, kompozytor i dyrygent, autor niezliczonych już kompozycji i aranżacji piosenek.

Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie. Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosław Ładniaka, który jest inicjatorem i dyrektorem Koncertu Chwały. 

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co roku wspólnie z nami wydarzenie przeżywa kilkanaście tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej!

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”

GOŚĆ LUBELSKI [Duch Święty jest zawsze nowością. A co jeszcze na Koncercie Chwały?]: Hasłem przewodnim tegorocznego lubelskiego koncertu w Boże Ciało, są słowa: „W mocy Ducha Świętego”… [czytaj dalej]

więcej: http://koncertchwaly.lublin.pl/
oraz: https://www.facebook.com/KoncertChwaly/

Print Friendly, PDF & Email