Transmisja Mszy św. z Nasutowa – TVP3 Lublin – 17.02.2019

W niedzielę, 17 lutego 2019 r., w ramach transmisji niedzielnych Mszy św. z Lubelszczyzny, przeprowadzanych przez TVP3 Lublin, można będzie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w kościele pw. NMP Królowej Polski w Nasutowie.

Transmisja rozpocznie się o tradycyjnie o godz. 10.00 .

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Nasutowie wybudowano w latach 1990-1998. Kościół został zaprojektowany na planie krzyża przez Marka Dunina Skrzyńskiego. Budowniczym obiektu był proboszcz parafii ks. kan. Henryk Olech. Poświęcenia kościoła dokonał Metropolita Lubelski Arcybiskup Józef Życiński 3 maja 1998 r.

Wystrój świątyni, autorstwa Igora Marka Skrzyńskiego, utrzymany jest w stylu architektury gotyckiej, co podkreślają polichromie, malarstwo na desce – stacje Drogi Krzyżowej, ramy obrazów MB Jasnogórskiej oraz Jezusa Miłosiernego i ornamentyka elementów architektonicznych. W 2013 roku nad wejściem do kościoła została namalowana kolejna scena z życia patronki parafii – Ukoronowanie Matki Bożej na Królową Nieba i Ziemi. – autorstwa Małgorzaty i Jerzego Piaseckich.

W 2018 r. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w bocznej kaplicy został umieszczony ołtarz (z motywem godła Państwa Polskiego i słowami Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy) oraz obrazy: Świętej Rodziny, św. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. Bp. Władysława Gorala, autorstwa Małgorzaty Piaseckiej.

http://parafianasutow.pl/
Print Friendly, PDF & Email