Transmisja Mszy św. z Lublina – TVP3 Lublin – 6.01.2019

W niedzielę, 6 stycznia 2019 r., w ramach transmisji niedzielnych Mszy św. z Lubelszczyzny, przeprowadzanych przez TVP3 Lublin, można będzie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128).

3 maja 1933 r. wikariusz par. pw. św. Michała w Lublinie, ks. Ignacy Żyszkiewicz, został oddelegowany do zorganizowania punktu duszpasterskiego, a następnie parafii w dzielnicy Dziesiąta. Nową parafię ustanowił bp Marian Fulman 25.04.1934 r.
W latach 1933-1934 został wybudowany drewniany kościół w stylu neogotyckim. Nadano mu tytuł Najświętszego Serca Jezusowego. W roku 1985 rozpoczęto budowę nowego kościoła zaprojektowanego przez arch. Mirosława Załuskiego, a dotychczasowy kościół został przeniesiony do Pilaszkowic w par. Częstoborowice, gdzie pełni rolę kaplicy.
Wystrój obecnego kościoła zaprojektował arch. Jerzy Durakiewicz, rzeźby i płaskorzeźby wykonał Marian Świst, a obrazy Jerzy Durakiewicz i Jerzy Mazurek. Realizatorem całości prac był ks. prał. Janusz Bogdański. Konsekracji nowego kościoła dokonał abp Józef Życiński 30.06.2000 r.

Transmisja rozpocznie się o tradycyjnie o godz. 10.00 .