Orszak Trzech Króli 2019 w Lublinie

W niedzielę, 6 stycznia 2019 r., pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami. W Lublinie Orszak Trzech Króli wyruszy po raz ósmy.

Motywem przewodnik Orszaku Trzech Króli 2019 będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

„Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!”

Jan Paweł II, Warszawa, 2.06.1979 r.

Lubelski Orszak Trzech Króli rozpocznie się w tym roku obok miejskiej szopki betlejemskiej, na placu obok klasztoru Ojców Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 11.30, a zakończy w Archikatedrze, gdzie o godz. 13.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, a po jej zakończeniu trwać będzie wspólne kolędowanie.

Od godz. 10.00 – na placu przed szopką betlejemską, na deptaku, i na Placu Litewskim – dla uczestników Orszaku będą rozdawane korony i śpiewniki.

11.15 – wymarsz Królów sprzed Ratusza [w wąskim gronie – z werblami, gwiazdą, sztandarami, darami  królewskimi]
11.30 – rozpoczęcie spotkanie przy szopce – śpiew kolęd animuje zespół Razem za Jezusem [złożenie darów Dziecięciu Jezus, powitanie Królów przez mieszkańców Lublina, odczytanie fragmentu Ewangelii św. Mateusza o Mędrcach ze Wschodu]
12.20 – procesja orszakowa do Archikatedry
13.00 – uroczysta Msza św. [na zakończenie nastąpi poświęcenie kredy, kadzidła i świątecznego ciasta dla dzieci]
14.00 – kolędowanie w archikatedrze

Orszak podąży ulicami: Kapucyńską, Narutowicza, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską do Archikatedry.

TRANSMISJA ONLINE

Print Friendly, PDF & Email