Transmisja Mszy św. z kościoła NMP Królowej Polski w Jastkowie 17.03.2019

W niedzielę, 17 marca 2019 r., w ramach transmisji niedzielnych Mszy św. z Lubelszczyzny, przeprowadzanych przez TVP3 Lublin, można będzie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastkowie (Panieńszczyzna, Al. Warszawska 24)

Transmisja rozpocznie się o tradycyjnie o godz. 10.00

Parafię pw. NMP Królowej Polski w Jastkowie erygował 28 października 1932 r. bp Mariana Fulman, wydzielając ją z terenu parafii Garbów. Plac pod kościół i plebanię podarował bp Marian Fulman.

Kościół parafialny wybudowany został z drewna (ze względu na trudną sytuację materialną, jako świątynia tymczasowa) w 1933 r. przez cieślę z Żyrzyna ze składek miejscowej ludności oraz ofiar zbieranych na terenie diecezji. 26 sierpnia 1933 r. kościół poświęcił bp Maria Fulman. Dopiero w latach 1959-66 wystrój kościoła wykonali artyści z Lublina: Stefan Sarnecki, Zofia Kietlińska, Jarosław Łukaski.

Kościół jest drewniany, trzynawowy, przy prezbiterium zakrystia, od frontu wieża, nad prezbiterium mała wieżyczka. Ołtarze drewniane, ołtarz główny Świętego Krzyża, w prawej nawie ołtarz Miłosierdzia Bożego (stylizowany – góralski), w lewej – MB Częstochowskiej (także stylizowany – góralski), chrzcielnica drewniana. Obok kościoła wznosi się drewniana dzwonnica w stylu zakopiańskim, wykonana przez miejscowego cieślę, a na niej trzy dzwony z Przemyśla konsekrowane przez bpa Piotra Kałwę w 1950 r.

Msze Święte:

Niedziele i Święta: 8.00, 10.00, 12.00, 16.00