Transmisja Mszy św. z Kazimierza Dolnego – TVP3 Lublin – 16.12.2018

W niedzielę, 16 grudnia 2018 r., w ramach transmisji niedzielnych Mszy św. z Lubelszczyzny, przeprowadzanych przez TVP3 Lublin, można będzie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Kościół farny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym to najstarsza świątynia w miasteczku, której początki sięgają 1325 roku. Jednym z najcenniejszych zabytków jakie znajdują się we wnętrzu kościoła są najstarsze w Polsce organy z 1620 r. Usytuowaną najbliżej rynku świątynię w XVI zniszczył ogromny pożar. Ostatecznie kościół rozbudował Jakub Balin, dzięki któremu zabytek nabrał wyrazistego charakteru i stanowi przykład architektury w stylu tzw. „renesansu lubelskiego”.

www.zabytki-powisla.pl

Transmisja rozpocznie się o tradycyjnie o godz. 10.00 .