Tornistry Pełne Uśmiechów Rozdane. 2.200 w Archidiecezji Lubelskiej

Ogólnopolski finał akcji Tornister Pełen Uśmiechów odbył się 28 sierpnia 2016 r. na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Podczas finału wyprawki szkolne otrzymało ok. 700 dzieci. W następnych dniach kolejne 1500 tornistrów trafiło do dzieci w Archidiecezji Lubelskiej.

tornister-pelen-usmiechow-2

Wg. szacunków w 2016 roku dzięki akcji Tornister Pełen Uśmiechów wyprawki szkolne od Caritas w całej Polsce otrzymało blisko 50 tysięcy dzieci. W ciągu siedmiu lat trwania akcji otrzymało je już 150 tys. uczniów.

tornister-pelen-usmiechow-4

Na podopiecznych i wolontariuszy Caritas oraz na mieszkańców Lublina czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz sztukmistrzów, występ chór Deus Meus, koncert jedynego rapującego księdza w Polsce Jakuba Bartczaka, sponsorowany bieg po wyprawkę szkolną, dmuchańce i tańcobajki. Dzieci prowadziły konferencję prasową z Rzecznikiem Praw Dziecka, a młodzież brała udział w lekcji aktorstwa z Wojciechem Malajkatem. Można było również podziwiać współczesną technikę policyjną, odbyć wirtualną podróż za pomocą okularów 3D oraz odwiedzić Wydawnictwa Edukacyjne.

tornister-pelen-usmiechow-3

Kulminacyjnym punktem finału było wręczenie wyprawek szkolnych potrzebującym uczniom przez Ambasadorów akcji, m.in. przez: Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka, Zastępcę Dyrektora Caritas Polska ? o. Huberta Matusiewicza (który wręczył wyprawki w imieniu Pary Prezydenckiej), Dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej ? ks. Wiesława Kosickiego, Kuratora Oświaty w Lublinie Panią Teresę Misiuk, ks. Mirosława Ładniaka – dyrektora Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki, ks. prof. Andrzeja Kicińskiego ? Prorektora ds. Studenckich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wojciecha Malajkata z córką, przedstawiciela: Wydawnictw Edukacyjnych ? Jarosława Matuszewskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, firmy POSNET, Selgros Cas&Cary, Centrum Spotkania Kultur, klubu sportowego MKS Selgros Lublin, GKS Górnik Łęczna oraz innych.

tornister-pelen-usmiechow-6