Tornister Pełen Uśmiechów 2019

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechu”. W tym roku swoim zasięgiem przekracza ona granice naszego kraju. Caritas pragnie wspomóc dzieci z biedniejszych krajów, m.in. na Białorusi, Ukrainie oraz w Afryce i Papui Nowej Gwinei.

Pierwsze plecaki przygotowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej dotarły już na Ukrainę, do parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kivercach.

W tym roku chcemy stworzyć wyprawki szkolne dla uczniów szkół podstawowych na Białorusi, Ukrainie oraz w Afryce i Papui Nowej Gwinei. Dzieci zamieszkujące te kraje nie mają możliwości wybrać sobie swojego wymarzonego plecaka bądź zeszytu z bohaterem ulubionej bajki, na co dzień mają problem z zakupem bądź dostępem do długopisu, ołówka luba nawet kartki papieru. Dla tych dzieciaków każde wsparcie jest ważne.

www.lublin.caritas.pl

W związku z powyższym Caritas Archidiecezji Lubelskiej zwraca się z serdeczną prośbą o dalsze wsparcie tegorocznej akcji „Tornister Pełen Uśmiechu” poprzez przekazanie darowizny rzeczowej w postaci plecaków, przyborów i artykułów szkolnych.

Dary rzeczowe można dostarczać do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej – w godzinach od 9.00 do 14.00 – przy Al. Unii Lubelskiej 15 (wejście od Targu Pod Zamkiem).

Print Friendly, PDF & Email