Tornister Pełen Uśmiechów – 2015 – akcja trwa

Selgros_2015Rozpoczął się rok szkolny, dla uczniów to czas wielu wyzwań i radości, a dla wielu rodziców dylematów związanych z wydatkami. Kupić żywność czy wydać kilkaset złotych na wyprawki? Biorąc pod uwagę, że średni koszt zakupów podręczników szkolnych dla jednego dziecka wynosi 360 złotych, średni koszt zakupu przyborów szkolnych to 262 złote ? o 7 % więcej niż w ubiegłym roku, to dylemat bez prostego rozwiązania.

Wychodząc naprzeciw potrzebom potrzebujących, Caritas Archidiecezji Lubelskiej po raz kolejny zorganizowała akcję ?Tornister Pełen Uśmiechów?.

Od początku sierpnia pracownicy naszej organizacji kompletowali wyprawki szkolne dla uczniów. Dzięki uprzejmości SELGROS CASH & CARRY w Lublinie 22 i 29 sierpnia zorganizowane zostały dwie zbiórki artykułów szkolnych. Wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum nr 5 im. św. Mikołaja w Lublinie jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich zaangażowaniu zebranych zostało bardzo dużo artykułów, które już teraz wypełnią plecaki uczniów. Tylko z centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej wydanych zostało już 321 wyprawek szkolnych.

DSC_0927-001Z racji na wciąż dużą ilość potrzebujących akcja ?Tornister Pełen Uśmiechów? została przedłużona.

? Zachęcam do włączenia się w zbiórkę, poprzez przekazanie środków finansowych lub poprzez zakup przyborów. Dodatkowo na naszej stronie http://www.lublin.caritas.pl uruchomiliśmy specjalną aplikacje, która umożliwia przekazanie online darowizny na zakup wyprawki szkolnej. Również w naszej centrali można pobierać puste plecaki, po zapełnieniu przyborami przez Darczyńców przekażemy je potrzebującym dzieciom ? apeluje ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Zachęcamy do udziału w zbiórce i kompletowaniu wyprawek szkolnych. Jeśli ktoś z bliskich potrzebuje pomocy w formie wyprawki szkolnej dla dziecka poinformuj go o akcji ? ?Tornister Pełen Uśmiechów?, więcej informacji pod tel. 81 532 95 71.

?Tornister Pełen Uśmiechów? to kampania zainicjowana przez Caritas Polska i jest to już jej siódma edycja. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych.

W zeszłorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozdysponowała wśród potrzebujących dzieci 500 wyprawek szkolnych.

Print Friendly, PDF & Email