Teraz przyszedł czas… Fulman, Wyszyński, Goral – wystawa Bp. Fulmana 26.09.2022

W poniedziałek, 26 września 2022 r, w ramach programu „Teraz przyszedł czas… Fulman, Wyszyński, Goral”, przed Archikatedrą Lubelską odbędzie się wernisaż wystawy Biskupa Fulmana. Uzupełnieniem wernisażu będzie prelekcja tematyczna oraz katalog wystawowy. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 19.00.

Prezentacja wystawy oraz iluminacji GOBO o bp. Fulmanie wyświetlanej na Wieży Trynitarskiej w Lublinie zaplanowane zostały na 25-30 września br.

„Teraz przyszedł czas… Fulman, Wyszyński, Goral” – to przedstawienie historii błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, błogosławionego biskupa Gorala oraz historii biskupa Mariana Fulmana poprzez zaaranżowanie wystaw w Lublinie, które będą uzupełnione o gry miejskie oraz tematyczne wystawy multimedialne GOBO, wyświetlane na Wieży Trynitarskiej w Lublinie. Zadania mają na celu edukację i zwiększanie świadomości historycznej o bohaterach związanych z Lublinem, których działania i historia oddziałują na skalę narodową, a także pokazują i promują cechy związane z poświęceniem, pokorą oraz szacunkiem tak bardzo potrzebnych w dzisiejszych czasach.

Harmonogram wystaw:

• 22 września 2022 – dzień gier miejskich śladami Biskupa dla uczniów SP Sióstr Urszulanek UR w Lublinie.
  • 26 września 2022 – Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 19.00 oraz wernisaż wystawy bp. Fulmana przed Archikatedrą Lubelską. Uzupełnieniem wernisażu będzie prelekcja tematyczna oraz katalog wystawowy. W dniach 25-30 września – prezentacja wystawy oraz iluminacji GOBO o bp. Fulmanie.
  • 16-23 września 2022 – Wystawa w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dysie o Kardynale Wyszyńskim
  • 23-30 września 2022 – Wystawa w parafii Narodzenia NMP , św. Sebastiana i Karola Rojka w Krasieninie o Kardynale Wyszyńskim
  • 30 września -7 października 2022 – Wystawa w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie o Kardynale Wyszyńskim
  • 7-14 października 2022 – Wystawa w parafii pw. bł. Biskupa Władysława Gorala w Lublinie o Kardynale Wyszyńskim