Teraz przyszedł czas… bł. biskup Władysław Goral – Lublin 20.09.2021

Stowarzyszenie Anthill we współpracy z Biurem Programu Niepodległa oraz Archidiecezją Lubelską realizuje projekt upamiętniający błogosławionego biskupa Władysława Gorala o nazwie: „Teraz przyszedł czas… błogosławiony biskup Władysław Goral, cichy męczennik Kościoła i Ojczyzny”.

W ramach uroczystości upamiętniających błogosławionego biskupa Władysława Gorala, 20 września 2021 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w archikatedrze lubelskiej, odprawiona zostanie Msza św., a po niej odbędzie się wernisaż wystawy oraz pokaz multimedialny o Błogosławionym na Wieży Trynitarskiej.

Przed Mszą św. krótką prelekcję poświęconą bł. bp. Władysławowi Goralowi wygłosi ks. Józef Maciąg, wicepostulator w procesie kanonizacyjnym błogosławionego biskupa męczennika.

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Teraz przyszedł czas… błogosławiony biskup Władysław Goral, cichy męczennik Kościoła i Ojczyzny” oraz pokaz multimedialny odbywać się będzie przy akompaniamencie muzycznym.

Wystawę będzie można oglądać pod Wieżą przez cały tydzień, następnie będzie ona prezentowana w parafiach archidiecezji lubelskiej – dając możliwość poznania Błogosławionego wiernym z całej Lubelszczyzny.

Chcemy zachować pamięć o Błogosławionym, który pochodzi z Lubelszczyzny, a jego działalność duszpasterska rozsiewała się po całym Lublinie. To bardzo ważne, żeby wspomnienie było zachowane dla przyszłych pokoleń. Jest to niepoliczalna wartość, którą – jako lublinianie – mamy obowiązek podtrzymać.

Dodatkowo została wydana publikacja dotycząca biskupa Gorala oraz wspólnie z harcerzami ZHR przygotowana została gra miejska dla dzieci, której tematyka będzie związana z Błogosławionym.

PROGRAM:

17.00 – MSZA ŚWIĘTA W ARCHIKATEDRZE LUBELSKIEJ – PRZED MSZĄ ŚW. ODBĘDZIE SIĘ PRELEKCJA TEMATYCZNA, KTÓRĄ WYGŁOSI KS. JÓZEF MACIĄG.

18.00 – POKAZ MULTIMEDIALNY I WERNISAŻ WYSTAWY „TERAZ PRZYSZEDŁ CZAS – BŁOGOSŁAWIONY BISKUP WŁADYSŁAW GORAL, CICHY MĘCZENNIK KOŚCIOŁA I OJCZYZNY” POD WIEŻĄ TRYNITARSKĄ.

Organizator: Stowarzyszenie Anthill;

Partnerzy: Biuro Programu „Niepodległa”, Archidiecezja Lubelska, Ruch Światło-Życie.

Patroni medialni: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”