„Tak. Pomagam!” – zbiórka żywności Caritas – 4.12.2021

W dniach 3 i 4 grudnia 2021 r. (piątek-sobota) odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności Caritas „Tak. Pomagam!”. Wolontariuszy Caritas będzie można spotka w sklepach m.in. w Lublinie, Chełmie, Świdniku, Puławach i Krasnymstawie.

Podobnie jak w latach ubiegłych zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem ważności takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do najuboższych, chorych i bezdomnych mieszkańców naszego województwa (m.in. podczas Wigilii Miłosierdzia Caritas).

W tym roku Wigilia Caritas odbędzie się w 3 miastach naszej archidiecezji: Lublinie, Chełmie i Puławach. Szacujemy, że weźmie w niej udział około 800 osób potrzebujących.

W przeprowadzeniu Zbiórki pomogą jak zawsze Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz wielu innych Wolontariuszy. Wolontariusze wyróżniać się będą koszulkami z logo Caritas oraz identyfikatorami. Żywność natomiast będzie można wkładać do specjalnie oznaczonych koszy. Zbiórka Żywności odbędzie się m.in. w Lublinie, Chełmie, Świdniku, Puławach i Krasnymstawie.

Wykaz sklepów można znaleźć na stronie:
https://lublin.caritas.pl/zbiorka-zywnosci-tak-pomagam-4/

Print Friendly, PDF & Email