Taca na programy pomocowe Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 15.08.2021

Zgodnie z zapowiedzią taca zbierana w kościołach archidiecezji lubelskiej w niedzielę 15 sierpnia 2021 r. – uroczystość Wniebowzięcia NMP przeznaczona będzie na pogramy pomocowe realizowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Caritas poinformowała, że środki w tym roku środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do prowadzonej przez Caritas wypożyczalni. Będą to przede wszystkim koncentratory tlenu wspierające chorych z problemami oddechowymi, między innymi podczas walki z zakażeniem koronawirusem (obecnie Caritas dysponuje 14 urządzeniami), a także łóżek pielęgnacyjnych, z których stale korzysta ponad 200 osób. Ilości te są niewystarczające, bowiem cały czas listę osób oczekujących na możliwość wypożyczenia się powiększa.

W najbliższych miesiącach lubelska Caritas planuje zorganizowanie zbiórki płodów rolnych, w szczególności ziemniaków, buraków, kapusty, marchwi, pietruszki, cebuli, jabłek, gruszek czy śliwek. Są to produkty, które wykorzystane zostaną do przygotowania posiłków dla najbardziej potrzebujących, którzy w liczbie około 200 osób dziennie korzystają z jadłodajni Anielska Przystań prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

więcej: https://www.lublin.caritas.pl/

Print Friendly, PDF & Email