Szkoła Animatorów Misyjnych I stopnia online: 30 czerwca – 1 lipca 2020

Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają wszystkich zainteresowanych misjami i animacją misyjną na kolejną edycję Szkoły Animatorów Misyjnych I stopnia, która ze względu na aktualna sytuację odbędzie się online, w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2020 r.

Szkoła Animatorów Misyjnych ma system cykliczny, dwustopniowy. Co roku przez kilka dni misyjnie formuje i kształci uczestników poprzez modlitwę, wykłady, dyskusje, prace w grupach, spotkania z misjonarzami, pokazy filmów o tematyce misyjnej oraz wspólną zabawę, zapoznaje ze strukturami Papieskich Dzieł Misyjnych oraz różnymi formami misyjnej współpracy. Wśród uczestników są ludzie różnych stanów i zawodów: siostry, klerycy, księża, osoby świeckie, pracujące, studenci, uczniowie szkół średnich i gimnazjów.

więcej: https://missio.org.pl/pontyfikat/nasze-inicjatywy/249-sam

SAM towarzyszy Papieskim Dziełom Misyjnym w Polsce od 23 lat. W tym roku, z powodu pandemii, kolejna edycja Szkoły Animatorów Misyjnych I stopnia zostanie przeprowadzona zdalnie. Zapraszamy zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych: świeckich i duchownych, animatorów, zelatorów i członków róż Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków, wolontariuszy, studentów i uczniów szkół średnich.

W programie znajdą się wykłady o czterech Papieskich Dziełach Misyjnych i warsztaty o mediach społecznościowych. Aktualna sytuacja udowodniła, że taka wiedza i umiejętności są niezbędne. Zajęcia w ciągu tych dwóch dni rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. Potem będą wykłady i przerwa. Zakończymy nabożeństwem misyjnym o godz. 15.00. Z powodu zmieniającej się wciąż sytuacji, program może ulec modyfikacji.

Udział w Szkole Animatorów Misyjnych jest bezpłatny i będzie przebiegał za pośrednictwem Facebooka. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o przebytym szkoleniu oraz udostępnimy im nasze materiały.

Tegoroczna Szkoła Animatorów Misyjnych odbędzie się na fanpage’u Papieskich Dzieł Misyjnych. Można już dołączyć do wydarzenia na Facebooku PDM i zapraszać znajomych.

Zgłoszenia drogą mailową: pdrw@missio.org.pl
lub telefoniczną: 22 838 29 44.

Szkoła Animatorów Misyjnych 1 stopnia online
30 czerwca – 1 lipca 2020 r.

30 czerwca

• 9.00 – Msza św. – ks. dr Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych (kaplica ss. Uczennic Boskiego Mistrza, Warszawa)
  • 9.45 – Poznajmy się
  • 10.00 – Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – historia i zadania – ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA