Święto NMP Płaczącej – uroczystości odpustowe w archikatedrze 3.07.2022

Wieczorem 3 lipca 2022 r., na placu przed Archikatedrą Lubelską, rozpoczną się główne uroczystości w ramach obchodów święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowionego w rocznicę „cudu lubelskiego” mającego miejsce 3 lipca 1949 r. Głównym punktem spotkania będzie Eucharystia o godz. 19.00 i procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.

Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Ksiądz Arcybiskup zaprasza na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w dniu 3 lipca, w niedzielę o godz. 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył bp pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękować za 25 lat posługi proboszcza Archikatedry, Ks. Prałata Adama Lewandowskiego.

Do ogłoszeń parafialnych 26.06.2022

Na Placu Katedralnym o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Tuż przed godziną. 19.00 zostanie uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej i rozpocznie się pontyfikalna Msza święta. Po Eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z cudownym obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Trasa będzie wiodła ul. Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Uroczystości zakończy przed godz. 22.00 akt zawierzenia Matce Bożej i Apel Jasnogórski.

Msze święte w archikatedrze odprawiane będą 3 lipca br. o godz. 6.00; 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 19.00.

także: Duchowe przygotowanie do święta Matki Bożej Płaczącej 29.06-3.07.2022: