Święto lubelskiej Caritas w Krasnymstawie i Dąbrowicy 28.04.2019

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia 2019 r., w dniu patronalnego święta Caritas w kościołach w Krasnymstawie odbędzie się zbiórka do puszek, której celem będzie zebranie środków finansowych na działalność hospicyjną prowadzoną przez Centrum Charytatywne Caritas. Znakiem solidarności i podziękowania będzie wręczany darczyńcom żonkil.

Od roku 2017 Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi Hospicjum Domowe. Otacza ono opieką pacjentów nieuleczalnie chorych, w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

Główne uroczystości z okazji święta patronalnego Caritas będą miały miejsce podczas Mszy świętej o godz. 9.00 w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie. Patronem wydarzenia została Wicemarszałek Sejmu RP Pani Beata Mazurek.

Równolegle w Domu Spotkania w Dąbrowicy odbędzie się spotkanie wielkanocne dla osób niepełnosprawnych. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 11.30 pod przewodnictwem ks. Wiesława Kosickiego w parafialnym kościele w Dąbrowicy, a zakończy się Śniadaniem Wielkanocnym w Domu Spotkania.

Print Friendly, PDF & Email