Święcenia diakonatu 2024 – w parafiach w Chełmie i Lubartowie

W sobotę, 4 maja 2024 r., w kościołach parafialnych pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie oraz pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie odbyły się tegoroczne święcenia diakonatu. W Chełmie Eucharystii przewodniczył i święceń udzielił bp Mieczysław Cisło, zaś w Lubartowie bp Artur Miziński.

Święcenia przyjęło 9 alumnów piątego roku Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie:

Mateusz Budzyński – z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie
Piotr Grzeszczuk – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie
Karol Kapica – z parafii pw. św. Wita w Mełgwi
Bartłomiej Kozioł – z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
Cyprian Łuszczyk – z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie
Mateusz Perestaj – z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie
Bartosz Starowicz – z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie
Kamil Wąchała – z parafii pw. św. Teodora w Wojciechowie
Wojciech Zybała – z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie

W piątek, 3 maja br., w kościele seminaryjnym, ksiądz rektor Seminarium w obecności całej wspólnoty seminaryjnej przyjął od kandydatów do święceń wyznanie wiary oraz deklaracje o celibacie i przysięgę wierności przy obejmowaniu urzędu w Kościele. W dniach 27 kwietnia – 3 maja 2024 br. alumni – kandydaci do święceń odbyli też w Domu rekolekcyjnym Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie swoje rekolekcje przed święceniami diakonatu.