Święcenia diakonatu 2021 w parafii św. Wita w Mełgwi

W sobotę, 1 maja 2021 r., w kościele parafialnym pw. św. Wita w Mełgwi odbyły się święcenia diakonatu. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Bab. Święcenia przyjęło 5 alumnów piątego roku Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Podczas liturgii święcenia diakonatu przyjęli:

• Marcin Dudek – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie
• Arkadiusz Kowalski – z parafii pw., św. Anny w Lubartowie
• Wiktor Michałowski – z parafii pw. św. Wita w Mełgwi
• Michał Śliwka – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie
• Paweł Watras – z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrowicach Małych

W ramach bezpośrednich przygotowań do diakonatu, pod przewodnictwem ojca duchownego seminarium ks. Andrzeja Flisa, kandydaci do święceń odbyli swoje rekolekcje w domu Ogniska Światła i Miłości w Łopcznie nad Wisłą.

W piątek, 30 kwietnia br., w kościele seminaryjnym, ksiądz rektor seminarium w obecności całej wspólnoty seminaryjnej przyjął od kandydatów do święceń wyznanie wiary oraz deklaracje o celibacie i przysięgi wierności przy obejmowaniu urzędu w Kościele.

czytaj więcej: GOŚĆ LUBELSKI: Święcenia diakonatu: Trzeba tak służyć, żeby nie było widać sługi

Zapis transmisji liturgii na kanale YouTube parafii św. Wita w Mełgwi: