Światowy Dzień Młodzieży – spotkanie młodych Archidiecezji Lubelskiej – 20.11.2022

W niedzielę, 20 listopada 2022 r., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży i spotkanie młodych Archidiecezji Lubelskiej, które w tym roku odbywać się będą pod hasłem „Maryja poszła z pośpiechem…” (Łk 1,39).

Papież Franciszek zachęca młodych do trwania przy Chrystusie oraz do zaangażowania się w konkretną pomoc bliźnim jak Maryja. Taką postawę ukazał swoim życiem bł. Carlo Acutis, zakochany w Eucharystii młodzieniec, którego relikwie będą obecne podczas wydarzenia.

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych do świętowania w Lublinie w auli Caritas i Archikatedrze oraz w Chełmie w parafii Świętej Rodziny.

20 listopada 2022 – niedziela

Lublin, Caritas i Archikatedra

13:00 – spotkanie w auli Caritas

– Lizbona 2023 – propozycje wyjazdów na ŚDM Lizbona 2023 i na spotkanie z Papieżem Franciszkiem