Świat poezji Ewy Bechyne-Henkiel na Lubartowskiej 77 – 26.01.2018

Fundacja Odkrywamy Talenty zaprasza w piątek 26 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 – na ul. Lubartowską 77 – w niezwykły świat poezji Pani Ewa Bechyne-Henkiel

Odkrywanie talentów to nie tylko wydobywanie ukrytych zdolności, ale również prezentowanie tych, które istnieją wokół nas, choć nie zawsze są dostrzegane. Tym razem Fundacja Odkrywamy Talenty zaprasza w niezwykły świat poezji, do którego zabierze nas Pani Ewa Bechyne-Henkiel. Pragniemy żeby ten wieczór był wyjątkowy, inspirujący do odkrywania nowych pasji i szlifowania tych już istniejących. Z pyszną kawą będziemy czekać już od 17.00.

Wspaniała poezja, nastrojowa oprawa muzyczna w wykonaniu ks. Tadeusza Liminowicza, światło świec i unoszący się aromat świeżo palonej kawy…

Wstęp wolny, a dla chętnych możliwość wsparcia naszej Fundacji (zbieramy środki na niezbędne wyposażenie naszego nowo nabytego domu fundacyjnego, który będzie przeznaczony dla osób potrzebujących).

Cóż to się dzieje – proszę pań,
Bo nie jest to zjawiskiem rzadkim,
Że raz do roku „zimny drań’’
Musi zatęsknić za opłatkiem.

I co ten obrus musi mieć
Na którym leży zwykłe siano,
Lub karp smażony oraz śledź,
Co kiedyś w Wilię im podano-
Że jeden z drugim – pół na pół
Zimnego głazu i człowieka-
Wspomina sobie taki stół
I najwyraźniej – na coś czeka?

A może pragną – kto to wie?
Kiedy już Noc zapadnie Święta-
Odezwać „ludzkim głosem’’ się –
Jak wszystkie stwory i zwierzęta?

Gdy Pierwszej Gwiazdy promień drgnie,
W rodzinny krąg – opłatek wchodzi –
Pomyślmy o nich ..niech im się
W wychłódłych sercach Bóg narodzi !


Ewa Bechyne-Henkiel

Autorka sześciu tomików poezji: „Pod białą różą”, „Pod różą herbacianą”, „Pod różą stulistną”, „BezKresne niezapominajki”, „Pod różą czerwoną”, ,,Pod różą lawendową” oraz wspomnień o życiu na Kresach w czasie II wojny światowej: „Maniewicze dwoma sercami malowane”, ,, Opowieści Reginy Grabe – od Golubia do Essen”.

Kresowianka urodzona w Łucku na Wołyniu, córka Sybiraka – żołnierza Korpusu gen. Andersa. Absolwentka KUL i UMCS, psycholog, poetka, pisarka, miłośniczka przyrody i zwierząt.

Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, Związku Literatów Polskich oraz słuchaczem Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Print Friendly, PDF & Email