Spotkanie modlitewne w Duchu Taizé – Lublin 26.05.2022

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na spotkania modlitewne w duchu Taizé w ostatnie czwartki miesiąca – od marca do czerwca 2022 roku. Najbliższe spotkanie odbędzie się, 26 maja 2022 r., o godz. 19.00. w kościele dolnym parafii pw. św. Józefa w Lublinie (ul. Filaretów 7).

Spotkanie modlitewne w Duchu Taizé jest czasem na modlitwę śpiewem i ciszą. Przy krzyżu, oświetlonym świecami, wśród śpiewów kanonów z Taizé można łatwo się wyciszyć i doświadczyć Bożej obecności. Zachęcamy by wraz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży odkrywać dar takiej modlitwy i wspólnie trwać na spotkaniu z Tym, który pokrzepia duszę, życiu nadaje sens, a ludzkim sprawom Boży porządek. Zaraz po modlitwie zapraszamy na pogaduchy do naszego Biura, by w doborowym towarzystwie umilić sobie wieczór.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

W związku z ograniczeniami związanymi z rozwojem pandemii, nie było możliwe przeprowadzenie na przełomie 2021/2022 roku Europejskiego Spotkania Młodych w Turynie w tradycyjnej formie. Wyjątkowo zostało ono podzielone na dwa następujące po sobie etapy.

Od 28 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. odbyło się spotkanie online. Następnie, w dniach od 7 do 10 lipca 2022 r., kościoły w Turynie zapraszają młodych Europejczyków do przybycia na nowy etap pielgrzymki zaufania przez ziemię, gdzie uczestnicy zostaną ugoszczeni przez rodziny i parafie w okolicy. Będą się spotykać na modlitwach, wymianie myśli i spotkaniach tematycznych.

więcej: https://www.taize.fr/pl

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej
ul. Filaretów 7, 20-609 Lublin
https://cdmlublin.pl/
e-mail: biuro@cdmlublin.pl
tel. +48 516 214 899

Print Friendly, PDF & Email