Spotkanie dekanalnych duszpasterzy LSO – relacja

W czwartek 28 września 2017 r. abp Stanisław Budzik spotkał się z dekanalnymi duszpasterzami liturgicznej służby ołtarza (LSO). Do sali konferencyjnej Caritas Archidiecezji Lubelskiej przybyło dwudziestu siedmiu księży.

Duszpasterstwo lektorów i ministrantów ma szczególne znaczenie w procesie powołań kapłańskich i zakonnych oraz misyjnych. Liczę na was, na waszą mądrość i optymizm wiary
– podkreślił metropolita zwracając się do zgromadzonych księży. Podczas spotkania Arcybiskup Stanisław Budzik wręczył także nominacje nowym duszpasterzom.

W dalszej części spotkania księża reprezentujący poszczególne dekanaty archidiecezji lubelskiej omówili szczegółowy plan pracy na nadchodzące miesiące z archidiecezjalnym duszpasterzem LSO. Najważniejsze wydarzenia, w trakcie kolejnego roku pracy, to: Kurs Ministranta Słowa Bożego, nazywany potocznie Kursem Lektorskim oraz rozpoczynające się turnieje kwalifikacyjne w halową piłkę nożną rozgrywane w dekanatach. Omawiana była także przyszłoroczna pielgrzymka LSO do Wąwolnicy.

Jednym z priorytetów rozpoczynającego się roku pracy duszpasterstwa jest Kurs Ministranta Słowa Bożego. W spotkaniach mogą uczestniczyć starsi ministranci począwszy od ostatniej klasy gimnazjum wzwyż. Spotkania będą odbywały się w poszczególnych dekanatach naszej archidiecezji. Prowadzone będą przez duszpasterzy dekanalnych. Zakończenie kursu i błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora przewidziane jest w czasie uroczystej Mszy świętej w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie, 17 maja 2018 r.

Print Friendly, PDF & Email