Spotkanie chorych z okazji Światowego Dnia Chorego w Archikatedrze Lubelskiej

Z okazji Światowego Dnia Chorego, 11 lutego 2016 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji osób chorych.

Prosimy opiekunów osób starszych lub chorych o pomoc tym osobom w dotarciu na to liturgiczne spotkanie. W trakcie Eucharystii chorzy będą mogli przyjąć sakrament chorych.

W ramach obchodów dnia poświęconego chorym i cierpiącym – podobnie jak w wielu wspólnotach parafialnych, kaplicach szpitali domów opieki – w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Lublinie /rektorat przy ul. Abramowickiej/ o godz. 18.00 odprawiona zostanie także Msza Święta w intencji ludzi starszych i chorych połączona z udzieleniem sakramentu chorych.

więcej: Orędzie Papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego 2016 r.


Centralne uroczystości tegorocznego Światowego Dnia Chorego będą miały miejsce w Nazarecie. W imieniu Ojca Świętego 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będzie im przewodniczył w Nazarecie abp Zygmunt Zimowski.

Papież Franciszek mianował go swym wysłannikiem nie tylko jako przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, ale również dlatego, że on „sam znosi dzielnie i ufnie bóle związane z chorobą”. Papież nawiązuje w ten sposób do ciężkiego schorzenia, któremu abp Zimowski uległ ponad rok temu. Wiązało się ono z operacjami i długim pobytem w szpitalu na terapii intensywnej.

Ojciec Święty przekazuje przez swojego przedstawiciela apostolskie błogosławieństwo uczestnikom nazaretańskich obchodów Światowego Dnia Chorego, zwłaszcza cierpiącym. Życzy im, by udział w tych uroczystościach wydał obfite duchowe owoce, dodając sił do gorliwego prowadzenia nowej ewangelizacji.

więcej: Radio Watykańskie

Print Friendly, PDF & Email