Młodzi, nie dajcie się zniewolić – 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

W dniach 7-13 lutego przeżywać będziemy 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przebiegać on będzie pod hasłem: Młodzi, nie dajcie się zniewolić. Jest to jedna z wielu inicjatyw trzeźwościowych Kościoła w Polsce, której koordynatorem jest Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Szczególną intencją tegorocznych modlitw są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Rozpoczynający się Tydzień modlitw, jak i wszelkie inicjatywy trzeźwościowe są:

1. uświadomieniem stale istniejącego w społeczeństwie problemu alkoholowego
2. czasem wynagradzania Panu Bogu za grzechy wynikające z nadużywania alkoholu
3. prośbą o opamiętanie się
4. zauważeniem tych wszystkich, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu (m.in. 2 mln. dzieci żyje w rodzinach z problemem alkoholowym)

Tegoroczny Tydzień modlitw z racji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, poświęcony jest w sposób szczególny młodzieży. Szczególnie do polskiej młodzieży skierowane jest tegoroczne hasło: Młodzi, nie dajcie się zniewolić. Jednocześnie w intencji ŚDM i młodzieży pragniemy ofiarować wspólne modlitwy i podejmowane postanowienia abstynenckie.

Istotą cnoty trzeźwości jest nie tyle umiar w spożyciu alkoholu, ile zdolność i łatwość podjęcia przez człowieka abstynencji – przypomniał bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, podczas konferencji prasowej 9.02.2016 r. w siedzibie KEP.

Całkowita abstynencja jest darem miłości, który możemy podjąć w różnych intencjach, między innymi w intencji wszystkich dotkniętych i zagrożonych problemem alkoholizmu.

Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich.

więcej: www.episkopat.pl
PROGRAM TYGODNIA I MATERIAŁY: www.duszpasterstwotrzezwosci.pl

Print Friendly, PDF & Email