Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących – 30.03.2024 r.

W Wielką Sobotę, 30 marca 2024 r., o godz. 10.00, na dziedzińcu siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15 odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla osób ubogich, bezdomnych, samotnych, potrzebujących.

Tego dnia zjednoczymy się we wspólnej modlitwie, symbolicznie podzielimy się jajkiem, złożymy sobie życzenia i razem będziemy cieszyć się ze Zmartwychwstania, bez poczucia odrzucenia, czy osamotnienia. Chcemy dać ludziom choć namiastkę rodzinnej i ciepłej atmosfery, bo wiemy że dla niektórych to Śniadanie Wielkanocne będzie jedynym świątecznym spotkaniem, w gronie życzliwych ludzi.

Gabriela Sadowska, Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Podczas spotkania, wszyscy przybyli goście otrzymają także paczki, jako wsparcie na kolejne dni świąt. Paczki przygotowywane są m.in. z produktów zgromadzonych podczas XXIV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”, na której zebrano 7177 kg żywności.


„Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania 355 wolontariuszy, którzy przez dwa dni dyżurowali w wybranych sklepach Archidiecezji oraz hojności tysięcy Darczyńców, którzy przekazywali swoje zakupy. Otrzymaliśmy także wsparcie od lubelskich firm w postaci dodatkowej żywności za co serdecznie dziękujemy

Wciąż jednak brakuje niektórych produktów. Planowane jest przygotowanie ok. 1000 paczek, które trafią do osób potrzebujących zarówno przed świętami, dotyczy to osób które np. ze względów zdrowotnych nie są w stanie wychodzić z domu, jak i w trakcie Śniadania Wielkanocnego. Dlatego wciąż Caritas prosi o wsparcie, czy to w formie rzeczowej, czy finansowej.

Żywność można dostarczać do siedziby Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00. Natomiast wpłaty prosimy przekazywać na numer konta bankowego Caritas Archidiecezji Lubelskiej: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351, z dopiskiem „Śniadanie Wielkanocne”.

Caritas poszukuje także chętnych Wolontariuszy, którzy będą mogli wesprzeć organizatorów podczas samego wydarzenia, 30 marca, oraz w trakcie przygotowań.

Aktualnie wolontariusze wklejają życzenia do kartek świątecznych, pakują paczki i rozwożą je naszym podopiecznym. Jak zawsze przed świętami jest dużo pracy, więc szczególnie liczymy na pomoc Wolontariuszy. Jeśli więc ktoś mógłby rozwozić paczki do naszych beneficjentów, lub przyjść i pomóc nam w magazynach, bardzo prosimy o kontakt. Wystarczy zadzwonić na numer telefonu: 668 770 774 lub przyjść do naszej siedziby przy al. Unii Lubelskiej 15.

Paulina Stepnowska, koordynator ds. Wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas

Zapisy dla Wolontariuszy na Śniadanie Wielkanocne odbywają się przez formularz zgłoszeniowy, który jest podany na naszej stronie internetowej i profilach społecznościowych (tam też więcej informacji):
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccJyh9K9GEdhtopWuhce_kTuIOyT9Jxq6hbah9ZTxnUwYzAw/viewform

więcej: https://lublin.caritas.pl/

Print Friendly, PDF & Email