Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących 2022

W Wielką Sobotę, 16 kwietnia 2022 r., na terenie swojej siedziby przy al. Unii Lubelskiej, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizowała po raz kolejny Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących. W tym roku miało ono wyjątkowy wymiar, bowiem świętowanie odbywało się we wspólnocie polsko-ukraińskiej.

Spotkaniu przewodniczył Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło. Wzięło w nim udział ponad 950 osób. Obecny był także Ksiądz Mitrat Stefan Batruch, proboszcz greckokatolickiej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie.

Już od wielu lat z okazji świąt Bożego Narodzenia, ale i Wielkiej Nocy odbywają się te uroczyste spotkania dla ubogich, bezdomnych, potrzebujących, na co dzień korzystających z pomocy Caritas. Nikt jeszcze niedawno nie spodziewał się, że teraz spotkamy się w takim gronie. Jeszcze niedawno granica nas dzieliła, teraz można powiedzieć, że nas łączy, teraz przyjmujemy także potrzebujących z Ukrainy i chcemy, żebyście wiedzieli, że jesteście nam bliscy.

Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło

ZOBACZ:
https://www.facebook.com/CaritasLublin/videos/1687003671644530

Uczestnicy spotkania wzięli udział we wspólnej modlitwie, podzielili się jajkiem, a także otrzymali paczki żywnościowe, w których znalazły się produkty z długim terminem przydatności do spożycia – olej, mąka, kasza, ryż, makaron, kilka różnych konserw, słodycze oraz kartka świąteczna przygotowana przez Szkolne Koła Caritas.

Solidarność międzyludzka, solidarność międzynarodowa, międzykościelna ma ogromną moc i jest w stanie pokonać wszelkie zło, dlatego dziękuję Wam z całego serca za solidarność polsko-ukraińską dzięki której, wierzę mocno zostanie pokonana zbrodnicza dyktatura kremlowska.

Ksiądz Mitrat Stefan Batruch

W ramach przedświątecznej pomocy Caritas Archidiecezji Lubelskiej przekazała również 300  paczek żywnościowych do parafii naszej archidiecezji (zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez księży proboszczów).

więcej: https://lublin.caritas.pl/

foto: https://www.facebook.com/Niedziela-Lubelska-112621833628172/

Print Friendly, PDF & Email