Śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapraszają na otwarcie szlaku Śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym, które będzie miało miejsce w sobotę, 18 września 2021 roku, w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

„Ojciec Korniłowicz często zachęcał do tego, aby człowiek kiedy jest bardzo zmęczony, szedł do lasu, jak się wyrażał – na głupiego – to znaczy nie z książką, nie ze słownikiem, nawet nie z różańcem. Czasami lepiej módlmy się na różańcu z liści niż z czarnych ziarenek. Pesymiści zwłaszcza niech mają różaniec biały, nie czarny. W tym łażeniu po zielonych łąkach i lasach jest coś przedziwnie kojącego, leczącego i odświeżającego”.

Kardynał Stefan Wyszyński

W programie:

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce:

10.00 – Msza Święta w kaplicy pałacowej pod przewodnictwem Ks. Bp. Mieczysława Cisło

11.15 – Odsłonięcie pierwszej tablicy na szlaku, błogosławieństwo pielgrzymów

11.30 – Start Rajdu Rowerowego „Poznaj Polskę” 1 etap Kozłówka – Dąbrówka

Park Dźwięków w Dąbrówce:

12.00 – Spotkanie na szlaku w Dąbrówce:

• wystąpienie dr. hab Przemysława Czamka, prof. KUL, Ministra Edukacji i Nauki
  • słowo o szlaku – Krzysztof Wojciechowski z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych
  • świadectwo o Prymasie Tysiąclecia Iwony Czarcińskiej z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego
  • poczęstunek