Koncert dla Libanu u Świętej Rodziny w Lublinie 18.09.2021

Mija rok od strasznego wybuchu w porcie, w Bejrucie, który zrujnował połowę miasta. Pomoc dla Libanu docierała i dociera z wielu stron, z Polski również. Ale wymiar strat jest ogromny.

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza na Koncert dla Libanu, który odbędzie się 18 września 2021 r. (sobota) o godz. 19.00 w kościele parafialnym przy ul. Jana Pawła II 11.

Zebrane przy okazji koncert środki przeznaczone będą na rzecz zniszczonego w czasie wybuchu w Bejrucie kościoła Saint-Joseph Des Peres Jesuites. Kościół ten 200 lat temu budował polski misjonarz -Jezuita Maksymilian Ryłło.

Z recitalem wystąpią:

Nadine Nassar – sopran (Liban)

Anna Sikorzak-Olek – harfa (Polska)


NADINE NASSAR – sopran

W Warszawie ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod kierunkiem prof. Ewy Iżykowskiej a aktualnie kontynuuje pracę nad głosem z Zofią Witkowską, sopranistką z Warszawskiej Opery Kameralnej. Ze swym pierwszym koncertem solowym w Warszawie Nadine wystąpiła w kwietniu 2010 r. w „Pałacu Szustra” – siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego. Od tego roku stale występuje na wielu międzynarodowych festiwalach, koncertach w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Od 2014 roku Nadine Nassar występuje systematycznie jako solistka z Narodową Orkiestrą Libanu. Wspólnie z polską harfistką Anną Sikorzak-Olek dała wiele koncertów w Polsce (m.in. Pałac Stanisławowski w Warszawskich Łazienkach) i w Libanie (Baabda’s Serail 2012) i w St John-Marc Cathedral’s w Byblos (listopad 2014). Za swój wkład w propagowanie polskiej kultury w Libanie i innych krajach Nadine Nassar została odznaczona przez Ministra Kultury RP – Piotra Glińskiego honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

ANNA SIKORZAK-OLEK – harfa

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, uczennica prof. U. Mazurek. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych konkursach i kursach harfowych we Francji, Niemczech, Czechosłowacji i we Włoszech. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Dokonała także wielu nagrań archiwalnych dla Telewizji Polskiej. Nagrywała muzykę filmową. Jako kameralistka występuje w duetach z fletem, ze skrzypcami, obojem, sopranem i z perkusją. Na stałe współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie. Jest również pedagogiem. Zajmuje się promowaniem nauczania początkowego na harfie celtyckiej w Polsce.

Od wielu lat współpracuje z libańską sopranistką Nadine Nassar koncertując w Polsce , Libanie i w Paryżu. Towarzyszyła Nadine Nassar w nagraniu wzruszającej płyty p.t. Li Bejrut w Studio S2 w Warszawie. Nagrania recitalu sopranu z harfą dokonał Zbigniew Kusiak a premiera płyty miała miejsce w Libanie w 2019 roku.

Print Friendly, PDF & Email