Rok 2018 – Rokiem 100-lecia KUL

Poniedziałek Wielkanocny jest tradycyjnie dniem modlitewnego i materialnego wsparcia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym dniu – w polskich kościołach – czytany był list Rektora KUL. W jubileuszowym roku 100. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przygotowany został: List pasterski Episkopatu Polski na 100-lecie KUL – W służbie Bogu i Ojczyźnie, który zostanie odczytany podczas poniedziałkowych Mszy św., 2 kwietnia 2018 r.

• List pasterski Episkopatu Polski na 100-lecie KUL

Wypada przypomnieć, że 7 grudnia 2017 r. Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2018 Rokiem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W uchwale senatorowie podkreślili znaczenie KUL w dziejach naszego kraju: „W ciągu swojej 100-letniej historii KUL stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, wpływając na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i za granicą”. Za przyjęciem uchwały głosowało 75 senatorów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.