Scena pełna życia. Jan Paweł II – Papież rodziny – koncert 13.12.2020

W niedzielę, 13 grudnia 2020 r., o godz. 19.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie odbędzie się koncert papieskiScena pełna życia. Obchody 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II – Papieża rodziny„. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

Wystąpią: Jerzy Zelnik – recytacja, Bogusław Morka – śpiew, Robert Grudzień – organy, fortepian.

W tym roku przypada setna rocznica urodzin papieża – Polaka. Dlatego koncert to także przypomnienie o wartościach, leżących u podstaw chrześcijańskiej moralności, o których przez wiele lat przypominał św. Jan Paweł II w swoich homiliach czy encyklikach.

Podczas koncertu usłyszymy pieśni sakralne i patriotyczne oraz oczywiście słowa św. Jana Pawła II, przypominające o godności życia ludzkiego.

Koncert poprzedzi rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci i młodzieży szkolnej – „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Na zakończenie koncertu zaplanowana jest wspólna modlitwa „Święty Boże” o ustanie pandemii koronawirusa.

Transmisja online poprzez stronę parafii: www.rodzina.lublin.pl