Rozstrzygnięcia XIV Mistrzostw LSO w halową piłkę nożną

W sobotę, 13 kwietnia 2024 r., w Lublinie odbyły się XIV Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego. Rozpoczęły się tradycyjnie Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, a w gronie koncelebransów znaleźli się m.in. kapłani przybyli razem ze swoimi zawodnikami.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław zachęcał ministrantów i lektorów do mężnego i dojrzałego wyznawania wiary. „Uprawianie sportu jest źródłem radości, ponieważ buduje wspólnotę, buduje braterstwo, uczy szlachetnego współzawodnictwa, kształtuje charakter młodego człowieka, hartuje ciało i ducha, jest szkołą solidarności i odpowiedzialności”.

Rozgrywki miały miejsce w sześciu halach sportowych Lublina. Główną Halą Mistrzostw była Hala Widowiskowo-Sportowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tutaj rozegrany został turniej reprezentacji gości oraz finały rozgrywek ministrantów i lektorów.

W wydarzeniu sportowym wzięło udział ponad 800 zawodników. Na imprezie był obecny dziennikarz sportowy TVP i komentator Dariusz Szpakowski, Andrzej Strejlau trener Reprezentacji Polski w latach 1989-1993 oraz dziennikarz sportowy i były piłkarz Motoru Lublin Tomasz Jasina.

O godz. 15.30 na głównej hali mistrzostw odbyły się mecze zaproszonych reprezentacji służb mundurowych z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Tomasza Jasiny. W turnieju zwyciężyła Reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

O godz. 18.00 rozpoczęły się finały najlepszych drużyn ministrantów i lektorów.

W kategorii ministranci zwyciężyła parafia pw. Św. Mikołaja z Urzędowa, w kategorii lektorzy młodsi parafia pw. św. Jana Chrzciciela z Dysa i w kategorii lektorzy starsi parafia pw. św. Brata Alberta z Puław. Finały były bardzo emocjonujące z racji pięknej gry ministrantów i lektorów oraz wspaniałego komentarza Dariusza Szpakowskiego i Tomasza Jasiny.

MISTRZAMI ARCHIDIECEZJI 2024 zostali:

– w kategorii ministranci (2012-20216) – ministranci z parafii pw. św. Mikołaja w Urzędowie
– w kategorii lektorzy młodsi (2008-2011) – lektorzy z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dysie
– w kategorii lektorzy starsi (2003-2007) – lektorzy z parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach.

Urzędów
Dys
Puławy

Zwycięzcy będą reprezentować archidiecezję lubelską na tegorocznych XVIII Mistrzostwach Polski LSO w Łodzi 26-27.06.2023 r.

Na zakończenie XIV Mistrzostw odbyła się uroczysta dekoracja medalowa i pucharowa najlepszych drużyn LSO.

Medale i puchary wręczył Bp Józef Wróbel, który podziękował także za obecność reprezentacjom Służb Mundurowych: 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Orkiestry Wojskowej Garnizonu Lublin, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, oraz reprezentacji Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Podziękowania objęły także Alumnów naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie oraz wolontariuszy za zaangażowanie w przygotowanie imprezy sportowej na poszczególnych halach.

Print Friendly, PDF & Email