Rozpaleni – Spotkanie kandydatów do bierzmowania – 1.10.2022

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, 1 października 2022 r. w Pliszczynie – na terenie Domu Rekolekcyjnego Księży Sercanów, odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu, ich duszpasterzy, animatorów i zaproszonych gości pod hasłem „Rozpaleni”.

Będzie to pierwsze tak duże wydarzenie dla kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

Celem wydarzenia jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnych przed rozpoczęciem roku formacyjnego. 

Pragniemy, aby świadectwa młodych ludzi, modlitwa, konferencje i spotkanie z Duchem Świętym rozpaliły kandydatów na początku rocznego procesu przygotowania i pomogły otworzyć serca na dar spotkań jaki zostaną dla nich przygotowany w parafiach.

Podczas wydarzenia konferencje wygłoszą: ks. bp Adam Bab oraz ks. Piotr Jarosiewicz – katecheta, rekolekcjonista i ewangelizator korzystający z nowoczesnych mediów, Dyrektor Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.

Wystąpi także zespół Heres/Wyrwani z Niewoli – hip-hopowy duet, który dzieli się tym, jak Bóg zmienia ich życie. W międzyczasie o zabawę uczestników zadba znany z prowadzenia Balu Młodych Projekt Wodzirej i wielu innych gości. Najważniejszym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo ks. abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo na rozpoczynający się rok formacji. Między konferencjami pojawią się też świadectwa młodych osób, dobra zabawy i ciepły posiłek. Przed wyjazdem każda grupa zrobi pamiątkowe zdjęcie z Księżmi Biskupami.

Plan wydarzenia – 1 października 2022:

  9:00 – Recepcja i przyjazd uczestników
10:00 – Rozpoczęcie wydarzenia
10:40 – Konferencja I – ks. Piotr Jarosiewicz
          – Przerwa, drugie śniadanie i zabawy
11:30 – Koncert i świadectwo – Wyrwani z niewoli
          – Przerwa i zabawy
12:35 – Konferencja II – ks. bp Adam Bab
13:25 – Przerwa, zabawy i czas na posiłek
14:10 – Adoracja, spowiedź i słowo ks. abp. Stanisława Budzika
15:00 – Błogosławieństwo na zakończenie i zdjęcie uczestników

więcej: https://cdmlublin.pl/bierzmowani/

Print Friendly, PDF & Email