Rodzinny Piknik Sportowy – bieg śladami św. Jana Pawła II

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie inicjator i współorganizator imprezy religijno-sportowej zaprasza mieszkańców Archidiecezji do udziału w ? Biegu śladami św. Jana Pawła II? w ramach Rodzinnego Pikniku Sportowego. Uroczystość rozpocznie Msza św. polowa sprawowana 5 września 2015, o godz. 10.00, w Parku im. św. Jana Pawła II ? miejscu uświęconym obecnością i modlitwą Jana Pawła II w 1987 r. (scena plenerowa)
Po mszy odbędzie się bieg główny na 5 km i inne imprezy towarzyszące –szczegóły na plakacie
W ten sposób pragniemy uczcić pamięć św. Jana Pawła II, pielęgnować Jego duchowe i kulturowe dziedzictwo. Chcemy wpływać na wychowanie dzieci i młodzieży przez modlitwę, kulturę fizyczną oraz promocję zdrowego stylu życia. Impreza skierowana jest do wszystkich mieszkańców Lublina. Organizację Biegu? powierzyliśmy firmie FUNDACJI ROZWOJU SPORTU Z LUBLINA, która odpowiada za merytoryczną stronę wydarzenia.
Start, przewidziany na godz. 12.00, oraz meta zawodów usytuowane będą w wąwozie im. Jana Pawła II w dzielnicy Czuby Południowe. Pięciokilometrowa trasa biegu poprowadzi przez ścieżki spacerowo – rekreacyjne na terenie wąwozu oraz przez ul. Jana Pawła II.
Regulamin biegu oraz formularz e-zgłoszenia do niego: http://frslublin.pl/bieg5km  Tą drogą na bieg można zapisać się do 1 września do godziny 24:00, po tym terminie zapisy przyjmowane będą tylko w Biurze Zawodów, ul. Montażowa 16, 20-214 Lublin, do 4 września. Każdy, kto wystartuje w tych wyjątkowych zawodach na mecie otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

Print Friendly, PDF & Email