Rocznica jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W dniach 23 i 24 listopada 2019 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będą miały miejsce ogólnopolskie obchody trzeciej rocznicy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W sobotę 23 listopada odbędzie się Ogólnopolskie sympozjum nt. „Króluj nam, Chryste!” (Aula Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia). Eucharystii w Godzinie miłosierdzia przewodniczył będzie abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nastąpi w czasie Mszy św. celebrowanej w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w niedzielę 24 listopada o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Mszę św. poprzedzi Nabożeństwo do Ducha Świętego, któremu o godz. 10.00 w kaplicy klasztornej będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, a po nim ekspiacyjną drogę krzyżową do bazyliki poprowadzi ks. Ryszard Barglik-Makowski.

źródło/więcej: www.episkopat.pl
foto: www.flickr.com/…/episkopatnews

Print Friendly, PDF & Email