Rekolekcyjne konferencje o. Jacka Salija w TVP3 – dostępne w internecie

W dniach 25-27 marca br., Telewizja Polska – TVP3 [na antenie ogólnopolskiej] wyemitowała rekolekcje wielkopostne z o. prof. Jackiem Salijem OP.

Rekolekcje zostały nagrane w kaplicy klasztoru dominikanów w Warszawie. Pierwsza konferencja dotyczy modlitwy, druga – przygotowania do sakramentu pokuty (5 warunków dobrej spowiedzi), a trzecia – duchowej wartość Kościoła w życiu chrześcijanina.

Konferencje rekolekcyjne z napisami dostępne są na Facebooku:

O. prof. Jacek Salij OP [fot. dominikanie.pl]

Ojciec prof. dr hab. Jacek Salij, urodzony w 1942 roku w Budach na Wołyniu, jest dominikaninem, profesorem nauk teologicznych, pisarzem i publicystą. Jednym z najwybitniejszych polskich teologów katolickich. Przez kilka dziesięcioleci był związany z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Niemal przez całe swoje życie kapłańskie w Zakonie Dominikańskim jest związany z kościołem św. Jacka w Warszawie, Duszpasterz środowisk nauczycielskich związanych z Solidarnością został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą i Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Print Friendly, PDF & Email