Rekolekcje wielkopostne dla bezdomnych 26-27.03.2018

W dniach 26-27 marca 2018 r. w kaplicy schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Lublinie (ul. Dolna Panny Marii 32) prowadzonym przez Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie odbędą się coroczne rekolekcje wielkopostne dla bezdomnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Dudziński, kapelan Bractwa. Tegoroczne rozważania, w nawiązaniu do słów Jezusa wypowiedzianych do paralityka, zatytułowane zostały: „Wstań i chodź”.

Rekolekcje poprzedzą świąteczne śniadanie z udziałem abp. Stanisława Budzika., które odbędzie się 28 marca (środa) w siedzibie Bractwa w Lublinie przy ul. Zielonej 3.


26 marca (poniedziałek)

7.40 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

27 marca (wtorek) – dzień sakramentu pokuty

7.40 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

28 marca (środa) kościół pw. św. Jozafata – ul. Zielona 3

9.30 – Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika
10.30 – Śniadanie wielkanocne z udziałem abpa Stanisława Budzika


Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie wspiera osoby potrzebujące pomocy już od 1983 roku (obecną nazwę placówka przyjęła w 1991 roku.). Stowarzyszenie otacza opieką osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, bezdomne, uzależnione, uchodźców oraz wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują.

Od 1992 roku Bractwo prowadzi w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 32 Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych (schronisko dla bezdomnych mężczyzn). Do schroniska przyjmowani są mężczyźni, którzy doświadczają problemu bezdomności. [www.albert.lublin.pl]

 

Print Friendly, PDF & Email